Historisk skibsinventar på auktion

Nu er effekter fra Isbjørn og Danbjørn kommet under hammeren

Var det noget med en ny, antikvarisk messinglampe, skipperstol eller en maskintelegraf til din kutter?

Så er det nu du skal slå til! For det er nu muligt at købe inventaret fra de to gamle isbrydere Danbjørn og Isbjørn, da det er sat på auktion.

Det er Campen Auktioner, der står for at sælge det inventar, som ikke er udvalgt til at komme på Nationalmuseet.

Auktionen er startet og løber indtil 3. februar. Alle effekter, der er sat under hammeren, bliver fremvist på Campen Auktioners Youtube-side.

Food Festival byder på en buffet af godbidder til folket

Danmarks største madfestival fejrer fællesskabet om det gode måltid i Aarhus. Her er der massevis af oplevelser, aktiviteter, workshops og smagsprøver at hente

Food Festival byder på en buffet af godbidder til folket

Danmarks største madfestival fejrer fællesskabet om det gode måltid i Aarhus. Her er der massevis...